Miasteczko Ruchu Drogowego 2019

W dniu 26.02.2019 r. gościliśmy Miasteczko Ruchu Drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. W czasie zajęć uczniowie klas czwartych obejrzeli film na temat bezpiecznej jazdy rowerem po drodze. Następnie na sali gimnastycznej spotkali się z instruktorami WORD. Panowie przeprowadzili krótką prelekcję na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, potem wytłumaczyli, jak prawidłowo przejechać tor przeszkód. W miasteczku w czasie praktycznych ćwiczeń na placu manewrowym dzieci mogły oswoić się z jazdą po ulicach, nauczyć bezpiecznego poruszania się po drogach. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami dała możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi normami. Na torze przeszkód dzieci mogły poćwiczyć technikę jazdy na rowerze. Na koniec spotkania instruktorzy wręczyli dzieciom odblaski.

Data dodania: 2019-02-26 23:14:54
Data edycji: 2019-03-02 23:32:22