Lekcja w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu

13 maja klasa 1a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z japońską sztuka opowiadania – kamishibai, której podstawowym elementem jest drewniana skrzynka, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami, przy czym każda karta jest kolejnym elementem opowieści. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem.

W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały dwóch bajek pobudzających ich kreatywność i wyobraźnię. W pierwszej pt. „Co się dzieje nocą w bibliotece” postacie wychodzą nocą z książek i spotykają ich różne ciekawe przygody. Druga zaś - opowieść o magii czytania pt.  „Wypożyczalnia skrzydeł”, przeniosła młodych czytelników do świata wyobraźni, przygody, mądrości, magii, gdzie  można spotkać się z kimś, kto użyczy Ci skrzydeł.

Następnie uczniowie rozwiązywali quiz ze znajomości bajek i baśni. Kolejnym zadaniem, tym razem manualnym, było kolorowanie kredkami skrzydeł, rysując na nich przedmioty, którymi dzieci się interesują lub ozdabiając je w dowolny sposób.

Na zakończenie wszyscy otrzymali zasłużona nagrodę – zakładkę do książki do samodzielnego pokolorowania.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością dzieci.

Anna Raróg

Data dodania: 2024-05-13 19:36:20