Konkurs na kartkę świąteczno-noworoczną „Niech Wom sie darzy”

Konkurs, którego organizatorem było Muzem w Łowiczu skierowany został do mieszkańców Łowicza i Skierniewic oraz osób spoza regionu zainteresowanych folklorem łowickim. Celem konkursu było zachęcenie do pogłębiania wiedzy na temat obrzędowości regionu łowickiego, poszukiwania swoich korzeni i poznania tradycji, wypowiedzenie się w artystycznej formie na temat tradycji i zwyczajów związanych z Godami czyli świętami Bożego Narodzenia oraz rozbudzanie aktywności uczniów przy wykorzystaniu elementów edukacji regionalnej.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się indywidualnie (w związku z zagrożeniem epidemicznym). Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 7a Arkadiusz Waracki. Wykonał on piękną kartę z elementami wycinanki łowickiej oraz życzeniami w gwarze ludowej.
Serdecznie gratulujemy Arkowi.

Agnieszka Łazińska