Konkurs kolęd 2019

„Konkurs kolęd” to wydarzenie, na które szczególnie czekają uczniowie klas I-III. Zorganizował go dla szkolnej społeczności Samorząd Uczniowski pod opieką pani Renaty Hymki.

W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych konkurs zdominowali nasi najmłodsi uczniowie. Z tych właśnie klas zgłosiło się do przeglądu świątecznej piosenki najwięcej wykonawców. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Komisja w składzie: pani Dorota Szalewicz, pani Ewa Stępniewska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Łukasz Olejniczak, Kinga Olczyk, Oliwia Dańczak, Patrycja Tomaszkiewicz stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Wszyscy uczestnicy wypadli wspaniale. Po długich naradach podjęto ostateczną decyzję. W kategorii klasy I-III wyróżnienia otrzymali Kamil Kujawski z klasy IIA, Lena Siekierska oraz Amelia Dańczak reprezentujące klasę IIB. Miejsce trzecie zajęli ex aequo zespół składający się z czterech uczennic z klasy IIIC: Alicji Grzelczyk, Blanki Kunikowskiej, Zuzanny Piechowskiej oraz Hanny Modzelewskiej oraz uczeń klasy IIC Oliwier Dukaczewski. Nagroda za miejsce drugie trafiła do rąk kolędników w klasy IIIA. Zwycięzcami konkursu ogłoszono ośmioosobowy zespół „Koralinki” składający się z uczennic klasy IB.

W kategorii klas IV-VIII bezsprzecznie zwyciężył Adam Stelmaszczyk z klasy VIIB. Komisja nie przyznała miejsca drugiego, zaś ex aequo miejsce trzecie zajęli: Katarzyna Litwin VIIA oraz Oskar Gładki VIIA.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym.

Opiekun Samorządu: Renata Hymka

Data dodania: 2019-12-18 23:06:21