Koncert pieśni patriotycznych z okazji 100. rocznicy Niepodległości

Bijemy rekord dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Uroczystość była połączona z biciem rekordu w śpiewaniu Hymnu Polski. Punktualnie o godz. 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły, razem z uczniami w całej Polsce, zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu, rozpoczął się Koncert Pieśni Patriotycznych. Ponadpięćdziesięcioosobowy chór złożony z uczniów szkoły oraz szkolny zespół muzyczny „Kwadrat” wykonali wybrane polskie pieśni patriotyczne, wśród których znalazły się utwory z czasów zaborów („Rota”), piosenki legionowe („Legiony”, „Szara piechota”, „Ułani, ułani”, Pierwsza Kadrowa”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”) czy pieśni z czasu II wojny światowej („Warszawo ma”). Wśród wykonanych utworów pojawiły się także „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz piosenka z serialu „Czas Honoru” pt. „Dziewczyna z granatem”.

Data dodania: 2018-11-09 15:08:00
Data edycji: 2018-11-11 00:51:41