Jasełka w szkole

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IIa i IIc, którzy wraz z zespołem muzycznym i chórem uczniów z starszych klas przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowały Panie Monika Przytulska i Magda Skoneczna, a zespołem muzycznym i chórem kierował Pan Stefan Staszewski.

Data dodania: 2019-12-20 21:07:16
Data edycji: 2019-12-23 21:16:53