Jasełka szkolne 2023

A nadzieja wstąpi w nas …

Adwent to czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego w tym szczególnym czasie oczekiwania na przyjście Pana, 19 grudnia 2023 roku, społeczność szkolna spotkała się przy symbolicznym wigilijnym stole, by razem kolędować oraz złożyć sobie życzenia.

Przygotowany montaż słowno-muzyczny pt. „A nadzieja wstąpi w nas …” wprowadził nas w świąteczny nastrój. Wspólny występ nauczycieli i uczniów pozwolił na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego, uświadomił nam, co tak naprawdę jest ważne w życiu.

Dopełnieniem całości wydarzenia, które zaprezentowane zostało w lekko przygaszonym świetle, były układy taneczne przygotowane przez uczniów klasy IIIa.

Dodatkowo Harcerze i Zuchy z Harcerskiej Kuźni, którzy są uczniami naszej szkoły, na ręce pani dyrektor przekazali lampion z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Światełko pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie z tego ognia co roku odpala się jedną malutką świeczkę, która jest przekazywana dalej przez harcerzy w różnych krajach Europy. Światełko niesie ze sobą przesłanie pokoju i miłości.

Na zakończenie uroczystości, przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu, aktorzy wraz z publicznością zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a dzieci przebrane za aniołki podarowały każdemu sianko i opłatek.

Aleksandra Kłosińska

Data dodania: 2023-12-20 17:17:07