Uprzejmie informujemy, że z dniem 08.03.2024 r. SP7 Łowicz posiada nowy adres e-mail: sekretariat@sp7lowicz.pl. Prosimy o aktualizację naszego adresu w Państwa skrzynce kontaktowej.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Innowacja „Jesteśmy częścią natury”

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,

a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

Albert Einstein

Wiele problemów z jakimi boryka się współczesny człowiek wynika z tego, iż zapomina on o tym, że jest częścią natury i bez niej nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wpływ człowieka na środowisko  oraz ogromne zmiany jakie się z tym wiążą, skłaniają do refleksji nad tym, jakie działania należy podjąć, by chronić i troszczyć się o przyrodę? Odpowiedzią na tę potrzebę były w roku szkolnym 2023/2024  zajęcia koła ekologicznego,  prowadzone z uczniami klasy I a w ramach innowacji „Jesteśmy częścią natury”. Odbywały się one raz w tygodniu w nowej pracowni ekologicznej, stworzonej dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Na zajęciach uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej, prowadzili obserwacje i inspirujące eksperymenty m.in. posadzili drzewo owocowe, stworzyli podwyższoną grządkę permakulturową, na której przez cały rok obserwowali życie rośli (tulipany, fasola, dynia), poznawali z bliska zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku na podstawie obserwacji drzewa rosnącego w szkolnym ogrodzie, zgłębiali życie mrówek i innych zwierząt w oparciu o teksty literackie, przyrodnicze filmy edukacyjne i bezpośrednią obserwację w najbliższym środowisku. Wzięli również udział w projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej „Światowy Dzień Wody z PAH” ścieżka - „Wirtualna woda”, co przyczyniło się do zwiększenia się świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych, stworzenia gazetki ściennej na szkolnym korytarzu i organizacji „wymianki zabawek”.

Podobne działania przyjazne środowisku, będą kontynuowane w roku szkolnym 2024/2025.

Monika Przytulska

Data dodania: 2024-06-19 10:50:25
Data edycji: 2024-06-24 11:02:46
Ilość wyświetleń: 72

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej