III Inscenizacja Nocy Listopadowej

W dniach 26-29 listopada w naszym mieście odbyła się III Inscenizacja Nocy Listopadowej. W tym roku, z uwagi na panujące warunki epidemiczne, miała ona jednak inny charakter. Rozpoczęła się w dniu śmierci Artura Zawiszy Czarnego, a zakończyła w 190. rocznicę wybuchu powstania listopadowego.

Od trzech lat uczniowie naszej szkoły organizują dla mieszkańców miasta Inscenizację związaną z wybuchem powstania listopadowego oraz bohaterską śmiercią jednego z uczestników tych walk – Artura Zawiszy Czarnego. W tym roku Inscenizacja miała charakter indywidualny. Nie było tradycyjnych przemarszów oddziałów i wspólnego nawoływania „precz z caratem”. Tym razem trzeba było indywidualnie oddać hołd bohaterom powstania. Uczniowie naszej szkoły podeszli do zadania odpowiedzialnie. Oddali oni hołd powstańcom listopadowym i wykonali sobie zdjęcia przed pomnikiem Zawiszy.

W inscenizacji, jak co roku udział wziął Burmistrz Miasta Łowicza Pan Krzysztof Jan Kaliński wraz z wiceburmistrzem Panem Bogusławem Bończakiem. O Zawiszy pamiętali także przewodnicy PTTK, którzy złożyli przed jego pomnikiem kwiaty i znicze.

Dziękujemy wszystkim za oddanie hołdu bohaterom powstania!

Piotr Wysocki

Data dodania: 2020-12-03 19:19:22