Europejski Dzień Języków 2023

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Unią Europejską. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków przez całe życie, to najważniejsze przesłanie tego dnia. W naszej szkole uczniowie z klasy 7 A na lekcji języka angielskiego świętowali Dzień Języków Obcych ćwicząc wymowę za pomocą tongue twisters - łamańców językowych, grali w grę planszową oraz słuchali jak w innych językach powiedzieć: proszę, dziękuję i przepraszam. Maluchy z klas pierwszych poznawały angielski przez zabawę, grając w Bingo i inne gry planszowe. Uczniowie klasy 2b stworzyli wielojęzyczny plakat. Na języku francuskim śpiewaliśmy znane piosenki francuskie, takie jak Aux Champs- Elysées, smakowaliśmy francuskie makaroniki, rogaliki i inne przysmaki oraz graliśmy w bule, słynną francuską grę sportową.

Włączając się w tą ogólnoeuropejską akcję, akcentujemy naszą przynależność do bogactwa językowego i kulturowego Europy.

Małgorzata Wiśniewska

Maria Dziedziela