Egzamin ósmoklasisty 2022

Zakończył się egzamin ósmoklasistów 2022. Do egzaminu miało przystąpić 55 uczniów, ale trzech było nieobecnych.

Egzamin ósmoklasisty trwał trzy dni.

We wtorek uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, w środę z matematyki, a  w czwartek odbył się test z języka angielskiego. Zadania na egzamin ósmoklasisty przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty nie mają wpływu na ukończenie szkoły podstawowej. Liczą się jednak przy rekrutacji do szkoły średniej.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca. Tego samego dnia uczniowie będą mogli poznać swoje indywidualne wyniki za pośrednictwem ZIU (aplikacji internetowej przygotowanej na zlecenie resortu edukacji, która pozwala uczniom sprawdzać uzyskane przez siebie wyniki egzaminów państwowych). Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają tydzień później - 8 lipca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie mógł przystąpić do egzaminu w dniach od 24 do 26 maja, to będzie go pisał w terminie dodatkowym – 13-15 czerwca.

Data dodania: 2022-05-26 18:34:13
Data edycji: 2022-05-26 18:52:58