Dzień zdrowia i sportu

„Dzień zdrowia i sportu” to wydarzenie promujące zdrowy styl życia organizowane w dniu 23 września przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego w Łowiczu. Zaproszenie na imprezę zostało skierowane do uczniów klas ósmych. Wzięło w nim udział piętnastu przedstawicieli naszej szkoły. Program imprezy obejmował pokazy z samoobrony, judo, sztuk walki, ćwiczenia wzmacniające na stepie, Zumbę, trening funkcjonalny, symulator jazdy samochodem, jazdę konno i wiele innych atrakcji. Dodatkowo zaplanowano konkurencje sportowe dla zgłoszonych zespołów ze szkół podstawowych: piłka plażowa, rzut kaloszem, przeciąganie liny, wyciskanie sztangi. Nasza szkoła otrzymała dwie nagrody. Miejsce I w wyciskaniu sztangi w kategorii dziewczęta wywalczyła Ada Ozimkiewicz z klasy 8c. Bezkonkurencyjni byliśmy również w przeciąganiu liny. Zespół w składzie: Filip Durka – 8a, Adrian Jagielski – 8a, Patryk Zatwarnicki - 8b, Amelia Janicka – 8b, Nadia Błasiak – 8c, Nikola Krauze – 8c zajął również miejsce I. Najlepszy czas w trójboju w biegu miał także Gabriel Majcher z klasy 8c. Zespołowi trójboku nie udało się jednak zająć w tej kategorii czołowych miejsc. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie ocenili to sportowe wydarzenie jako bardzo ciekawe.

Renata Hymka

Data dodania: 2022-09-25 21:30:25