Dzień rocznicy „Nocy Listopadowej” z 1830 roku

Uczniowie klas ósmych w ramach innowacji pedagogicznej "Patriotyzm Współcześnie", zorganizowali wspólnie z nauczycielami happening. Miał on na celu przypomnienie wydarzeń, które zapoczątkowały Powstanie Listopadowe z 1830 roku.
Idąc dwiema grupami, które wyruszyły spod pomnika powstańców styczniowych na Nowym Rynku i spod tablicy Napoleona na Starym Rynku, uczestnicy projektu skandowali „Niech żyje Polska!”, „Precz z caratem!”, „Do broni!” . Gdy oba oddziały zeszły się przy pomniku Artura Zawiszy Czarnego w Alejach Sienkiewicza, ósmoklasiści w krótkim apelu przypomnieli życiorys bohatera powstania listopadowego oraz historyczne wydarzenia sprzed 188 lat.
Po wspólnym odśpiewaniu „Warszawianki” delegacje: władz miasta i łowickiego PTTK złożyły pod pomnikiem znicze i kwiaty.

Źródło: https://lowicz24.eu/artykul/uczniowie-z-sp-nr-7-przypomnieli/559326

Data dodania: 2018-11-29 21:44:23