Dzień Postaci z Bajek

6 listopada na korytarzu szkolnym zaroiło się od postaci superbohaterów, kolorowych zwierzątek, księżniczek, smerfów i innych nieziemskich postaci. W tym dniu obchodzono w szkole „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Renaty Hymki przygotował szereg konkursów i zabaw dla najmłodszych uczniów. Na ścianach zawisły przepiękne prace przedstawiające ulubionych bajkowych bohaterów. Punktem kulminacyjnym bajkowego święta było rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonych konkursów: plastycznego oraz konkursu na najoryginalniejsze bajkowe przebranie. Do oceny pracy i strojów uczniów zaproszono panią Ewą Stępniewską, panią Dorotą Szalewicz oraz pana Tomasza Wojciechowskiego. Komisja stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Wszystkie prace i przygotowane stroje znacznie przewyższyły oczekiwania jurorów. Z tego też powodu niektóre nagrody przyznane zostały ex aequo. Po ciężkich debatach ostatecznie jurorzy w konkursie plastycznym nagrodę I przyznali Anastazji Madej z klasy I b, nagrodę II ex aequo otrzymali: Aleksander Kołaczyński z klasy III b oraz Maja Ozdoba z klasy I b, miejsce III ex aequo zajęli Jakub Gorzelak z klasy III b oraz Blanka Kunikowska z klasy III c. Wyróżnienia przyznano: Alicji Kołaczyńskiej z klasy I b, Ninie Gorący z klasy I a oraz Adrianowi Gawlikowi z klasy I b. W konkursie na najoryginalniejsze bajkowe przebranie zwyciężył Antoni Czekalski z klasy III a, miejsce drugie przypadło miejsce Bartoszowi Ciupie z klasy II b, trzecie zaś Laurze Popińskiej z klasy II b. Wyróżnienia trafiły do: Filipa Boczkowskiego z klasy I b, Gracjana Kosiorka z klasy II b oraz Zuzanny Piechowskiej z klasy III c. Nagrodzonym uczniom dyplomy wręczyła pani dyrektor Maria Wojtylak. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i gratulujemy zwycięzcom.

Pomysł wydarzenia: pani Renata Hymka wraz z Samorządem Uczniowskim

Data dodania: 2019-11-07 22:00:11