DZIEŃ PAPIESKI 2019

W tym roku w obchodach Dnia Papieskiego towarzyszyło nam hasło „Wstańcie, chodźmy!”. W ramach tegoż dnia 13 października o godzinie 12.00 w bazylice katedralnej braliśmy udział w uroczystej mszy świętej.

Po jej zakończeniu przeszliśmy z pocztem sztandarowym pod pomnik św. Jana Pawła II i złożyliśmy kwiaty.

Jak co roku odbył się również Bieg Papieski ulicami miasta. W tegorocznym biegu wzięło udział ok. 350 osób. Byli to młodsi i starsi mieszkańcy Łowicza i okolic, którzy przed godz. 15.00 zebrali się przy pamiątkowym kamieniu na boisku szkolnym, gdzie 20 lat temu papież Polak odprawił mszę świętą. Po krótkiej modlitwie i rozgrzewce uczestnicy przeszli na linię startu przy kościele Chrystusa Dobrego Pasterza.

Pierwszy pod pomnik papieża na Starym Rynku dobiegł Jan Strycharski Gać z Korabki, ale nie o miejsca w tym biegu chodziło. Liczyły się chęci i pragnienie oddania hołdu św. Janowi Pawłowi II. Wszyscy zostali nagrodzeni przez burmistrza Krzysztofa Kalińskiego pamiątkowym dyplomem.

Data dodania: 2019-10-14 19:12:35
Data edycji: 2019-10-25 20:39:36