Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to ważne święto. W tym roku obchodziliśmy je wyjątkowo 3 czerwca. Uczniowie ubrali się w sportowe stroje, albowiem obchody tego święta przybrały formę konkurencji sportowych, warsztatów oraz gier zespołowych. Klasy 1-3 rozpoczęły pierwsze konkurencje już o godzinie 9.00. Wszyscy uczniowie klas młodszych zostali losowo podzieleni na 8 drużyn którym nadano kolorowe nazwy: zielona, pomarańczowa, biała, czarna, czerwona, żółta, niebieska, różowa. Drużyny przystąpiły do dziewięciu konkurencji sportowych: bieg z balonem, wyścig z chustą, rzut kaloszem, rzut do celu, tor przeszkód, drużynowe hula-hop, wyścigi w workach, rzut do kosza, przeciąganie liny. Wygrała drużyna „Zielonych”, miejsce drugie zajęła drużyna „Niebieskich” zaś miejsce trzecie „Czarnych”. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowy dyplomy, paczuszki ze zdrową, słodką niespodzianką oraz maskotki. Tego dnia zwycięzcami byli jednak wszyscy, bo najważniejsza jest dobra zabawa i uśmiech na twarzy.
Uczniowie klas 4-8 rozpoczęli celebrowanie swojego święta o godzinie 11.00. Najpierw mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach: break dance, zajęcia z samoobrony, joga. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z samoobrony prowadzone przez pana Kamila Kuśmidra oraz uczniów z jego Klubu Samoobrony „Feniks”. W czasie 45 minutowych warsztatów uczniowie mogli poznać podstawy samoobrony, break danca, jogi. Zajęcia taneczne poprowadził instruktor tańca break dance prowadzący szkołę tańca „Oldskulowe trampki” pan Tomasz Walak. Uczniowie z wielkim zapałem poznawali podstawowe figury break dance. Na koniec uczestnicy warsztatów zaprezentowali swoje umiejętności w układzie choreograficznym stworzonym z poznanych podczas zajęć elementów. Jogę poprowadziła instruktorka jogi RYT 200 Multistyle pani Marta Graczyk. Pani Marta jest organizatorką lokalnych, cyklicznych wydarzeń takiej jak „Joga w parku”, charytatywnych „Joga dla WOŚP”. Na co dzień prowadzi zajęcia jogi w Łowiczu i okolicach. Dziękujemy wszystkim instruktorom za ciekawe i inspirujące zajęcia.
Po warsztatach rozpoczęły się konkurencje sportowe dla starszych uczniów: rzut do celu, skoki w workach, przeciąganie liny. W konkurencji przeciągania liny wygrały klasy 7c, 6a, 5b, 4a, w skokach w workach zwyciężyły klasy: 4a, 5b, 7a, 6a.
Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Było to możliwe dzięki życzliwości naszych sponsorów. Serdecznie dziękujemy za wszelkie udzielone nam wsparcie firmie Agrosnova, która ufundowała zdrowe desery owocowe, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowicz za ofiarowane nam jogurty oraz firmie Sun-Day za darowiznę w postaci pluszowych zabawek.

Renata Hymka

Data dodania: 2024-06-04 17:48:56