Dzień Dziecka

Dzień Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu obfitował w wiele niespodzianek. Uzdolniona aktorsko klasa 6a przygotowała dla swoich młodszych kolegów z klas 1-3 przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek".

Tytułową rolę odegrała Lena Antczak.

Maluchy bawiły się świetnie oglądając głodnego wilka (wcieliła się w niego Matylda Dobrzyńska), który bezskutecznie próbował schwytać Kapturka i babcię (w tej roli Wiktoria Godos).

Ostatecznie wilk zadowolił się słodyczami z koszyczka.

W historii pojawia się oczywiście bohaterski leśniczy (rola odegrana przez Kaję Milcarz), który zamyka wilka w warszawskim zoo.

Cała historia, z wielką pasją, opowiedziana została przez Hanię Wróbel - narratora całej opowieści.

Zaraz po przedstawieniu młodsze klasy wzięły udział w szeregu quizów oraz konkursów przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Maluchy mogły wykazać się talentem w rysowaniu, odgadywaniu kalambur oraz zagadek.

Część konkursową poprowadziły także Wiktoria Motyl oraz Natalia Bandura.

Każdy uczestnik zabawy otrzymywał nagrody w postaci kolorowanek, słodyczy, przyborów szkolnych itp.

Starszym klasom oraz części klas młodszych wychowawcy wspólnie z rodzicami zorganizowali wyjścia integracyjne: wspólna pizza, wyjście na lody, spacery po mieście, pikniki oraz wycieczki.

Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów, zarówno dużych jak i małych słodką, ale zdrową niespodziankę.

Pogoda i nastroje dopisały. Tego dnia każdy uczeń wrócił do domu z uśmiechem na twarzy.

Opracowała: Renata Hymka

Data dodania: 2021-06-02 20:37:24