Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

 

We wtorek pod hasłem „Działajmy razem” obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są również: Facebook Polska, Google Polska, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

W związku z ogólnopolskimi obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zainicjowala działania profilaktyczne dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci internetowej pn. "#SAFErzy". Akcja dedykowana jest dzieciom i młodzieży szkolnej, która z uwagi na obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 i realizacją zajęć szkolnych w systemie online większość czasu w ciągu dnia spędza przed komputerem, surfując w Internecie.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu - BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - Wydział Prewencji KWP w Łodzi (policja.gov.pl)

 

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie plastyczno - filmowym. Zapoznaj się z regulaminem i rozwijaj swoją kreatywność.

Startujemy 10 lutego!

 

Konkurs "#SAFErzy" - BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - Wydział Prewencji KWP w Łodzi (policja.gov.pl)

 

 

Data dodania: 2021-02-09 20:02:13
Data edycji: 2021-02-09 20:41:03
Ilość wyświetleń: 70

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankieta PROGRAM dla szkół 2019/20

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej