DEBIUT LITERACKI OLKA

Miło mi poinformować całą społeczność szkolną, że uczeń klasy 3b, Olek Rutkowski, napisał swoją pierwszą książkę pt. "Mały Urwis. Kataklizm". Znajdziecie w niej Urwisa, Klarę, szalonego robota, wstrętnego wirusa i rap o kwarantannie, a wszystko to zawarte w XIV interesujących rozdziałach. Swoje dzieło Olek zaczął tworzyć na komputerze dziadka, podczas wiosennej kwarantanny. Nie jest to jednak zupełny debiut literacki Olka. Pierwsze teksty pisał już w pierwszej klasie do gazetki klasowej "Pierwszaczek", której był redaktorem naczelnym. Dopiero kiedy został skazany na siedzenie w domu i zdalne nauczanie, postanowił napisać i wydać swoją książkę. Wykonał również sam ilustracje do tekstu.

GRATULUJEMY OLKOWI!

Jeśli chcecie poznać przygody Urwisa, sięgnijcie po książkę. Jeden egzemplarz znajduje się w naszej bibliotece.

Tutaj przeczytasz fragment książki.

Anna Kowalczyk

Data dodania: 2021-01-28 19:55:21