Czwartoklasiści z wizytą w teatrze i centrum edukacyjnym Black Word

7 listopada uczniowie klasy 4a i 4b obejrzeli, w Łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza, spektakl „Hobbit”oparty na powieści J.R.R. Tolkiena.

Dzieło należy do klasyki literatury fantasy i jest rozpowszechnione na całym świecie, również, za sprawą głośnej ekranizacji w reżyserii Petera Jacksona. Jest to opowieść rozgrywająca się w wymyślonej rzeczywistości, ale odnosząca się do nas samych i współczesnego świata. Baśń w wykonaniu aktorów Teatru Jaracza była dla uczniów przygodą i podróżą do świata elfów i krasnoludów. Ciekawa scenografia, charakteryzacja postaci oraz efekty specjalne dopełniły całości. Po przedstawieniu, czwartoklasiści udali się do niezwykłego miejsca przy pl. Wolności w Łodzi. Black World, bo o nim mowa, to przestrzeń, w której niewidomi pokazują widzącym jak niezwykły jest świat. W całkowitej ciemności, z pomocą pozostałych zmysłów i niewidomych przewodników, uczniowie uczyli się funkcjonować w małym mieszkaniu i na ruchliwej ulicy. Sytuacja zmusiła ich też do skorzystania z publiczne komunikacji – jechali tramwajem. Na koniec tego niecodziennego doświadczenia udali się na plażę. Wszystko działo się na około 100 metrowej powierzchni zaadoptowanej do stworzenia tego niezwykłego miejsca. To był bardzo udany wyjazd.

Ewa Stępniewska, Monika Radziszewska

Data dodania: 2023-11-08 20:45:59