Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia odbył się uroczysty apel, którego celem było uczczenie 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było nie tylko okazją do refleksji nad naszą historią, ale także do wyrażenia patriotyzmu poprzez sztukę.

Uczniowie przygotowali starannie opracowany montaż słowno-muzyczny, który w pełni oddawał ducha patriotyzmu i związaną z nim symbolikę. W ramach apelu zaprezentowano sceny nawiązujące do kluczowych momentów związanych z uchwaleniem Konstytucji, ukazując jej znaczenie dla narodu polskiego.
Scenariusz opracowany został przez Agnieszkę Bartochowską, Annę Kutkowską i Annę Paradowską, które zadbały o to, aby każdy element apelu był starannie przemyślany i odpowiadał temu wyjątkowemu świętu narodowemu. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i talentem, tworząc niezapomniane widowisko, które wzruszyło serca widzów.
Uroczysty apel był nie tylko hołdem dla Konstytucji 3 Maja, ale również wyrazem szacunku i wdzięczności wobec naszych przodków, którzy walczyli o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Źródło: https://lowicz24.eu/artykul/akademia-z-okazji-dnia/1552565

Data dodania: 2024-05-04 20:00:37