84. rocznica wybuchu II wojny światowej

Naród, który traci pamięć, umiera!

Jan Paweł II

84 lat temu, 1 września, wybuchła II wojna światowa. Konflikt, który nie tylko zmienił bieg historii, ale przede wszystkim stał się ostrzeżeniem przed tym, co może przynieść pogarda dla drugiego człowieka. Od wczesnych godzin porannych w całym kraju mają miejsce uroczystości upamiętniające wydarzenia września 1939 roku. Reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Martą Szram oraz nauczycielami p. Eweliną Szczepanik i Ewą Stępniewską wzięła udział w miejskich obchodach wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych, a następnie głos zabrał burmistrz miasta - p. Krzysztof Jan Kaliński, który przedstawił wydarzenia tamtych dni. Modlitwie za poległych przewodniczył biskup - ks. Wojciech Osial. Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności „Siódemki”, złożyła wieniec na grobie poległych.

Poczet sztandarowy reprezentowali/

Zuzanna Boguszewska, Zuzanna Kosiorek,