11 listopada

„Naród, który traci pamięć przestaje być narodem. Staje się zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Słowa marszałka Józefa Piłsudskiego były myślą przewodnią apelu z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu przez społeczność szkolną. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Szkoła do hymnu”. Następnie mogliśmy usłyszeć recytację wierszy, które przeplatane były opowieścią o historii naszego kraju, polskimi pieśniami patriotycznymi oraz multimedialnymi prezentacjami, dzięki której można było nie tylko poznać myśli i słowa marszałka Piłsudskiego, ale również zobaczyć jego przyjazd do Warszawy w 1918 r.

Szkolne obchody tego ważnego dla Polaków święta zakończyły się udziałem pocztu sztandarowego w miejskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości połączonych z procesją ku czci świętej Wiktorii - patronki diecezji łowickiej.

Ewelina Szczepanik
Data dodania: 2023-11-10 20:54:31