Projekt unijny

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W szkole odwołane są zajęcia z projektu ,,Rozwój kompetencji kluczowych uczniów łowickich szkół podstawowych”. Zaktualizowane harmonogramy zostaną opublikowane na stronie po powrocie uczniów do szkoły.

Koordynator szkolny

Agnieszka Gajda

Miasto Łowicz otrzymało dofinansowanie na realizację projektu

pn. „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów łowickich szkół podstawowych”

nr RPLD.11.01.02-10-0087/18, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy przez 950 uczniów, w tym 310 ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kwalifikacji nauczycieli szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łowicz.

Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów odbywa się poprzez uczestnictwo w kołach zainteresowań z zajęć komputerowych, matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki oraz języka polskiego.

W ramach realizacji zadania nauczyciele wezmą udział w szkoleniach: „Wykorzystanie narzędzi ICT w pracy nauczyciela” oraz „Indywidualizacja pracy nauczyciela wychowawcy z uczniem”.

Realizatorami Projektu są szkoły podstawowe w Łowiczu:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Kaliska 12, 99-400 Łowicz
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza, ul. Adama Mickiewicza 1, 99-400 Łowicz
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka, ul. Grunwaldzka 9, 99-400 Łowicz
  4. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej, ul. Stanisława Stanisławskiego 31a, 99-400 Łowicz
  5. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Młodzieżowa 15, 99-400 Łowicz

Planowanym efektem jest podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli łowickich szkół podstawowych.

Wartość projektu: 1 388 832,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 1 180 507,20 zł

Harmonogramy zajęć w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu

„Rozwój kompetencji kluczowych  uczniów łowickich szkół podstawowych”