Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego

W sobotę 2 lutego 2019 r. odbył się XIX Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego. Mimo niezachęcającej pogody liczna grupa uczniów z naszej szkoły wzięła w nim udział. Rajd rozpoczął się Mszą św. za poległych powstańców, która odbyła się przy pomniku upamiętniającym ich śmierć w miejscowości Mogiły. Następnie zaproszone grupy rekonstrukcyjne przedstawiły krótką inscenizację, pokazującą walkę powstańców styczniowych z wojskiem rosyjskim. Po rekonstrukcji udaliśmy się w dwunastokilometrową trasę wiodącą brzegiem rzeki Rawki. W połowie drogi, w ośrodku "Grabskie Sioło" w Budach Grabskich, miał miejsce dłuży postój, podczas którego zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. W trakcie przerwy odbył się także konkurs historyczny na temat działań powstańczych na terenie Łowicza i okolic. Uczeń naszej szkoły Adam Szczęsny z kl. VIII A zajął w nim III miejsce.
Po przerwie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Około godz. 16:30 nasz rajd zakończył się na przedmieściach Skierniewic, skąd autokarami wróciliśmy do Łowicza.

Data dodania: 2019-02-02 21:24:39
Data edycji: 2019-02-08 21:33:30