Akcja Burek

W listopadzie przeprowadzono w naszej szkole akcję „Burek” czyli zbiórkę karmy dla piesków z miejskiego schroniska. Zaangażowanie uczniów pozwoliło zebrać aż 938 kg. Dzięki Waszej pomocy bezdomne pieski będą miały zapewnione posiłki na ponad miesiąc czasu. W zbiórce przodowały klasy I-III. Najwięcej karmy zgromadziła klasa IIA – zebrała aż 262 kg, tuż za nią znalazła się klasa IA z wynikiem 200 kg, zaś na miejsce trzecie zajęła klasa VIIA, zebrawszy 137,2 kg. Ponieważ niecodziennie zdarza się, że młodzi ludzi potrafią okazać tak wielkie serce i wykonać tak piękny bezinteresowny gest, Samorząd Uczniowski zdecydował, że wszystkie trzy klasy otrzymają możliwość odwiedzenia schroniska i jego mieszkańców. W piątek 7 grudnia pierwsza grupa uczniów (klasy IIA i IA) pojechała do schroniska.  Pieski przywitały swoich gości radosnym szczekaniem. Po około 30 minutach spędzonych w ich towarzystwie maluchy wróciły do szkoły. Już niebawem do schroniska zwita także klasa VIIA. Warto wspomnieć, że pieski nieustannie potrzebują naszej pomocy. W każdym momencie można obdarować je karmą lub wyprowadzić na spacer. Zapraszamy więc do odwiedzania schroniska wszystkich, którzy mają na to ochotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w zbiórkę karmy. Naszym zwycięskim klasom zaś gratulujemy.

Data dodania: 2018-12-07 20:04:05
Data edycji: 2018-12-15 20:09:29